XXVI Niedziela Zwykła, 29.09.2024r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję, tym którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi. Zebrano kwotę 17.200zł; 10$ i 10 Euro. Dziękuję również tym którzy przygotowali paczki dla powodzian: dzieciom ze szkoły i przedszkola wraz z wychowawcami i szkolnemu wolontariatowi wraz z opiekunką, przedstawicielom Grupy Apostolskiej oraz wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na apel Caritas – ogółem zrobiono 48 paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.
  2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Odprawiane one będą w naszej parafii pół godziny przed mszą św.– tak więc różaniec rozpoczynał się będzie o godz. 17.30. Na zakończenie nabożeństwa zostanie udzielona komunia św. (z wyjątkiem I piątku) tym osobom, które nie mogą zostać na Eucharystię i po nabożeństwie różańcowym będzie Msza Św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30. Przez cały miesiąc październik dodatkowa msza święta Muszynce w każdą środę o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Dzieci za udział w nabożeństwie różańcowym otrzymywać będą okolicznościowe obrazki. Bardzo proszę by modlitwę różańcową prowadziły Róże Różańcowe, według ustalonego porządku i by czyniły to do mikrofonu przez cały miesiąc październik. W razie potrzeby różaniec poprowadzą również dzieci, tak jak przez poprzednie lata.
  3. Jutro wspomn. Św. Hieronima, kapł. i dok. K-ła.
  4. We wtorek wspomn. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dok. K-ła.
  5. W środę wspomn. Św. Aniołów Stróżów.
  6. W piątek wspomn. Św. Franciszka z Asyżu.
  7. W sobotę wspomn. Św. Faustyny Kowalskiej.
  8. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 17.30, a następnie różaniec.
  10. W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku codziennie w trakcie różańca i mszy św. oraz w czasie porannych mszy św. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  11. Do chorych Ks. Patryk uda się w następnym tygodniu o czym będziemy informować w przyszłą niedzielę.
  12. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  13. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze – książkowe – cena 30 zł.
  14. Przypominamy o przedstawieniu inspirowanym prawdziwą historią Andrzeja Garbery i Reny Kornraich, które odbędzie się dzisiaj o godz. 14.30 w Sali Teatralnej na plebanii. Przedstawienie to już miało swoją premierę w sierpniu, a dziś ta sama sztuka zostanie wystawiona jeszcze raz dla tych, którzy nie mogli jej zobaczyć w czasie wakacji.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  17. W miniony piątek nad ranem pielgrzymi z naszej parafii, na czele z księdzem Prałatem, wrócili z pielgrzymki do Włoch. Dziękujemy Bogu za szczęśliwie odbytą pielgrzymkę, za pamięć modlitewną i upominki, które dla wszystkich nas przywiózł Ks. Prałat.