XXV Niedziela Zwykła, 22.09.2024r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę uświetnili swoją obecnością uroczystość odpustową w naszym sanktuarium. Dziękuję Zespołowi „Pogranicze”, LSO, DSM, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, osobom niosącym feretrony i chorągwie, baldachim i wszystkim tak licznie biorącym udział w procesji podczas sumy odpustowej.
  2. Jutro wspomn. Św. Ojca Pio z Pietralciny.
  3. W środę po mszy św. nowennę do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  6. W sobotę wspomn. Św. Wacława, męcz.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, a po mszy na spotkanie.
  8. Grupa Parafian zaprasza chętnych na przedstawienie inspirowane prawdziwą historią Andrzeja Garbery i Reny Kornraich, które odbędzie się za tydzień w niedzielę 29.09. o godz. 14.30 w Sali Teatralnej na plebanii. Przedstawienie to już miało swoją premierę w sierpniu, a za tydzień ta sama sztuka zostanie wystawiona jeszcze raz dla tych, którzy nie mogli jej zobaczyć w czasie wakacji.
  9. Zespół „Małe Pogranicze” zaprasza w swoje szeregi dzieci, które chciały by występować w zespole. Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.30 w Wiejskim Domu Kultury w Tyliczu. W ramach uczestnictwa w Zespole jest również możliwość nauki gry na instrumentach.
  10. W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo – zachodnią część Polski, dzisiaj ZBIÓRKA PIENIĘŻNA DO PUSZEK  na pomoc poszkodowanym, a NIE jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
  11. Nasza Parafia razem z Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się także w ogólnopolską akcję PACZKA DLA POWODZIAN. W związku z tym zachęcamy do pomocy w formie przygotowania gotowych paczek z różnorodnymi produktami. Paczka może być przygotowana przez indywidualną osobę, rodzinę lub grupę osób (na wzór organizowanej dwa lata temu Paczki dla Ukrainy). Produkty, których LISTĘ znajdziemy również na stronie internetowej parafii najlepiej pakować do kartonów po bananach (są sprawdzone przy większym transporcie). Z zakrystii można zabrać kartony z listą produktów, które należy kupić i zapakować. Kartony z zakupionymi produktami należ przynieść do Sali Teatralnej na plebanię w piątek w godzinach popołudniowych. Zachęcamy do włączenia się w pomoc poszkodowanym.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.