XXIX Niedziela Zwykła, 20.10.2024r.

1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym tygodniu o wszystkich misjonarzach, zwłaszcza o naszym Rodaku Księdzu Romanie.
  2. Z racji Niedzieli Misyjnej organizowana jest akcja „DOBRE MONETY”, celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie. Monety: 1. Polskie grosze; 2. Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie; 3. Zagraniczne monety; 4. Banknoty (z czasów PRL i zagraniczne stare) - można wrzucać do specjalnej puszki znajdującej się w przedsionku kościoła. Jeśli ktoś miałby większą ilość polskich groszy to można posegregowane pozostawić obok puszki w woreczku lub pudełku.
  3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca więc ofiary na tacę zbierane są jako składka inwestycyjna na budowę Golgoty. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  4. We wtorek - Uroczystość Św. Jana Pawła II Patrona Małopolski.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 17.30, a następnie różaniec.
  8. W sobotę zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
  9. Wczoraj zostało zamontowane relikwiarium z relikwiami Bł. Rodziny Ulmów. Relikwiarz przedstawia dwa kłosy zbóż oplecione dwoma obrączkami- symbolizujące małżonków rodziny. W jednym z kłosów siedem ziaren – symbol siedmiorga dzieci, a cały relikwiarz zwieńczony krzyżem – symbolizujący męczeństwo rodziny Ulmów. Zachęcam do modlitwy przed relikwiami Błogosławionej Rodziny – w intencji naszych rodzin. Relikwiarium zostało zakupione częściowo z ofiar dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej w tym roku.
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy również o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych i tych, o których może już nikt nie pamięta. Serdeczna prośba o to, by w miarę możliwości zabrać ze sobą śmieci, by jak najbardziej zminimalizować koszty wywozu śmieci z cmentarza. (W ubiegłym roku wywóz śmieci z cmentarza kosztował naszą parafię 8.200 zł, a w tym roku wywóz śmieci z cmentarza kosztował parafię już ponad 7 tyś. zł). Prosimy nie wrzucać liści do kontenera!
  11. W przedsionku kościoła wciąż znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Po wpisaniu imion i nazwisk zmarłych można te kartki składać w czasie niedzielnej składki lub w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze – 30 zł.
  13. W najbliższą sobotę odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu Diecezjalne Spotkanie Członków Róż Różańcowych. W związku z tym organizowany jest autokar dla przedstawicieli Róż z parafii naszego dekanatu. Zachęcam i proszę by najpóźniej do wtorku zgłosiły się od 2-4 osób, które chcą uczestniczyć w tym spotkaniu jako delegacja z naszej parafii. Wyjazd w sobotę przed godziną 8.00 z Krynicy. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów wyjazdu.
  14. W przyszłą niedzielę Grupa Teatralna z naszej parafii będzie sprzedawać znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rozwój Grupy Teatralnej. Zachęcam do nabycia tych zniczy.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu
  16. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Emilię Podgórniak i śp. Stanisława Batkowskiego – data pogrzebu śp. Stanisława – jeszcze nie ustalona.