XXIV Niedziela Zwykła, 15.09.2024r.

1. Przeżywamy dziś w naszym sanktuarium odpust ku Czci Imienia Maryi. Chcemy tą Uroczystością wyrazić naszą wdzięczność Maryi za Jej szczególną obecność wśród nas. Pragniemy również spłacać dług wdzięczności za to, że Maryja otacza nas płaszczem swej opieki – za Jej wsparcie dla wszystkich chorych i rodzin naszej parafii oraz wszystkich pielgrzymów, turystów, kuracjuszy, którzy nawiedzają tylickie sanktuarium.
  2. Wczoraj po raz pierwszy w historii dotarła do naszego sanktuarium piesza pielgrzymka. Byli to pielgrzymi dekanatu Krynica Zdrój w liczbie ponad 130 osób. Bardzo serdecznie dziękuję kapłanom, którzy zorganizowali tę pielgrzymkę na czele z księdzem przewodnikiem Ks. Marcinem Niwą. Dziękuję wszystkim, którzy mimo zimna i ulewnego deszczu wytrwale pielgrzymowali na trasie o długości 12 km z Krynicy do Tylicza. Wyruszyli z Krynicy o godz. 7.30 i po krótki postoju z posiłkiem w Powroźniku, na godz. 10.30 dotarli przed oblicze Matki Bożej Tylickiej. Dziękuję parafianom, którzy samochodami udali się do Krynicy, by na piechotę przybyć do naszej Matki. Niech Matka Boża wynagrodzi Wam wszystkim trud pielgrzymowania. Mam nadzieję, że tak właśnie stworzy się piękna tradycja pieszego pielgrzymowania z okolicznych miejscowości do naszego Sanktuarium.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu dr hab. Bogdanowi Węgrzynowi za to, że wraz z nami dziś modli się i oddaje cześć Maryi. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie Sumie Odpustowej. Wyrażając naszą wdzięczność zapewniamy o modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej Tylickiej.
  4. W środę święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Pamiętajmy o osobie księdza Biskupa w naszych modlitwach.
  5. W sobotę święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  10. W nocy z wtorku na środę wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Włoch. Wszystkich uczestników pielgrzymki prosimy, aby przybyli na parking przed kościołem piętnaście minut po północy. Przed wyjazdem zostanie odprawiona msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Zapewniamy wszystkich uczestników pielgrzymki o naszej modlitwie w waszej intencji.
  11. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców Tylicza na zebranie wiejskie w dniu 22 września (przyszła niedziela) o godz. 12.30 do Wiejskiego Domu Kultury. Tematem spotkania będzie podział środków na 2025 rok.
  12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Krystynę Kieras. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.30.