XXIII Niedziela Zwykła, 08.09.2024r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy w naszym sanktuarium odpust ku Czci Imienia Maryi. Rozpoczniemy mszą św. w piątek o godzinę 18.00. W tym dniu zapraszamy szczególnie osoby starsze, zapraszamy chorych, którzy mogą dotrzeć do kościoła oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej. W sobotę po raz pierwszy przybędzie do nas Piesza Pielgrzymka z Dekanatu Krynica Zdrój, w związku z tym zapraszamy na mszę świętą na godz. 11.00. Zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii. O obowiązkowy udział prosimy uczniów klas VII i VIII naszej szkoły przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zachęcamy wszystkich Was do udziału w tej pieszej pielgrzymce – jest wspaniała okazja by poczuć ducha pielgrzymowania. Pielgrzymka ta rozpocznie się w sobotę przy kościele na Czarnym Potoku w Krynicy Zdój o godz. 7.30. Trasa pieszej pielgrzymki przebiegać będzie przez Powroźnik do naszego Sanktuarium. Niedziela – to główne uroczystości odpustowe. Przewodniczył im będzie Ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn – Sędzia Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Zapraszam wszystkich szczególnie na sumę odpustową, w czasie której zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Rodziny Ulmów. Na zakończenie sumy odpustowej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszam dziewczynki do sypani kwiatków, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, osoby niosące feretrony i chorągwie i wszystkich Was, by swoją obecnością i modlitwą oddać cześć Matce Bożej Tylickiej oraz podziękować jej za nieustanną opiekę nad nami i za wszelkie łaski jakie stały się naszym udziałem dzięki Jej wstawiennictwu.
  3. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W tym tygodniu wypadają tzw. Dni Krzyżowe. Dziękować będziemy za zebrane plony i zachowanie nas od klęsk żywiołowych i nieszczęść. Tradycyjnie już zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na specjalne nabożeństwa i procesje. Porządek mszy za poszczególne rejony parafii podany jest w intencjach mszalnych. Przypominamy, że w te dni w czasie mszy św. zbierana będzie składka na intencje mszalne.
  6. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  8. Zbiórka aspirantów, ministrantów, lektorów w sobotę o godz. 9.30. Po zbiórce proszę by wszyscy ministranci i lektorzy pozostali na mszy św. o godz. 11.00.
  9. W miniony piątek otrzymaliśmy długo wyczekiwaną decyzję Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu pozwalającą na budowę Golgoty. W związku z tym trwa przygotowanie drogi technicznej (dojazdowej), którą będzie można dostarczać materiały na plac budowy.

Ponadto na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej przedstawiłem Członkom Rady trzy oferty, jakie złożyli potencjalni wykonawcy tej inwestycji. Były to firmy: BUDMEX z Barcic, firma Pana Saraty ze Złockiego i firma Pana Janusza Rembiasza z naszej parafii.

Decyzją Rady budowniczym Tylickiej Golgoty będzie firma Pana Janusza Rembiasza. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej, za rzeczową i kompetentną pomoc, a Panu Januszowi za podjęcie się tego wielkiego dzieła, które, mamy nadzieję, będzie piękną wizytówką naszej parafii na długie pokolenia. Pragnę Was również poinformować, że koszt budowy Golgoty to kwota niewiele ponad 1 milion złotych (stan surowy). Do tego dojdzie obłożenie kamieniem, balustrady i roboty wykończeniowe. Wierzę, że z Bożą i ludzką pomocą udźwigniemy ten ambitny plan odbudowy Golgoty. W związku z tym, również po konsultacjach z Radą Parafialną, zwracam się do Was Kochani Parafianie i do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartym sercu o wsparcie modlitewne i finansowe tej inwestycji. W praktyce będzie to oznaczało, że w każdą trzecią niedzielę  miesiąca w czasie mszy świętych zbierać będziemy tak zwaną „składkę inwestycyjną”. Na pewno będzie to długofalowa inicjatywa więc proszę Was o wyrozumiałość i wytrwałość w ofiarności. Bardzo Was proszę o ofiary w kopertach z wpisanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania, co ułatwi zaksięgowanie wpłat. Kwoty nie będą czytane, żeby nikt nie krępował się przy złożeniu swojej ofiary. Natomiast będę Was co miesiąc informował jaka kwota została złożona na budowę Golgoty. Ofiary można również wpłacać na konto parafii (znajduje się ono na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy skarbonie przed kościołem). Pragnę poinformować, że pieniądze wpłacane na konto parafii –na „cele kultu” – można odliczyć od podatku przy corocznym rozliczeniu. Jeszcze raz dziękuję Radzie Parafialnej, za wszelką pomoc w tym temacie i Wam również z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdą modlitwę w tej intencji i za każdą ofiarę przekazaną na to wspólne nasze dzieło.