XVIII Niedziela Zwykła, 04.08.2024r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną w naszym sanktuarium odmawiany jest różaniec.
  2. Dziś, ze względu na niedzielę opuszcza się wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów, warto jednak, aby w tym dniu szczególnie pamiętać w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu.
  3. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  7. W piątek święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz. patronki Europy
  8. W sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
  9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  10. Grupa Parafian zaprasza na przedstawienie inspirowane prawdziwą historią Andrzeja Garbery i Reny Kornraich, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 sierpnia o godzinie 14.00, przewidywany czas trwania to około 3 godziny.
  11. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla Pielgrzymów z grupy 23, odbędzie się w sobotę 10 sierpnia: o godz. 15.00 w domu katechetycznym przy parafii św. Elżbiety w Starym Sączu, o godz. 17.00 w domu katechetycznym przy parafii Piwniczna – Zdrój. Natomiast w niedzielę 11 sierpnia o 15.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju. Będzie wtedy możliwość zapisania się na Pielgrzymkę.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Dziękujemy rodzinie Babci Mili za przyjęcie pielgrzymów ze Słowacji, zmierzających na Jasną Górę
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.