XVI Niedziela Zwykła, 21.07.2024r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną w naszym sanktuarium odmawiany jest różaniec.
  2. Dzisiaj składka na WSD w Tarnowie, natomiast zbiórka do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji misyjnej MIVA Polska – na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. Jutro święto Św. Magdaleny.
  4. We wtorek święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  5. W środę wspomn. Św. Kingi, dziewicy – patronki diecezji..
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  7. W czwartek wspomn. Św. Krzysztofa i święto Św. Jakuba, Apostoła.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  9. W piątek wspomn. Św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  10. Przypominamy uczniom szkół średnich o obowiązku rejestracji świadectw nauki religii w kancelarii parafialnej.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji poboru wymazu dla potencjalnego dawcy szpiku kostnego. Zgłosiło się ponad 170 osób. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Szczepaniec, zam. Tylicz i Paulina Marszalik, zam. Tarnów (zap. III)
  15. Ogłoszenie z Urzędu Miasta: Program "Czyste Powietrze" oferuje możliwość uzyskania dotacji na działania takie jak ocieplenie budynku, wymiana okien i drzwi, wymiana źródła ciepła czy modernizacja centralnego ogrzewania. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej możliwości. Osoby chcące dowiedzieć się więcej o programie oraz procesie ubiegania się o dotację, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 lipca (poniedziałek) o godzinie 17:00 w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Tyliczu przy ul. Rynek 1.
  16. Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają mieszkańców oraz Gości na szósty Jarmark Tylicki „Tylicz Muzycznie”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (28.07) na Rynku w Tyliczu. Rozpoczęcie o godz. 13.00.
  17. W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej oraz podczas Jarmarku strażacy OSP Tylicz będą prowadzili zbiórkę na zewnętrzny defibrylator, który zostanie zamontowany w Rynku i będzie dostępny dla wszystkich o każdej porze. Strażacy zachęcają wszystkich do tej ważnej inicjatywy.