XV Niedziela Zwykła, 14.07.2024r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną w naszym sanktuarium odmawiany jest różaniec.
  2. Jutro wspomn. Św. Bonawentury, bpa i dok. Kość.
  3. Wspomn. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek wspomn. Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  7. W sobotę wspomn. Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
  8. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.
  9. W przyszłą niedzielę z racji rozpoczęcia Tygodnia Św. Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się również zbiórka do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji misyjnej MIVA Polska – na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  10. Uczniowie szkół średnich, uczęszczający na lekcje religii w szkołach na terenie naszej diecezji otrzymali dodatkowe świadectwa z nauczania religii, które obowiązkowo mają zarejestrować w kancelarii parafialnej. W związku z tym bardzo proszę, aby wszyscy uczniowie posiadający takie świadectwo przyszli do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, a więc w dni powszednie od godz. 17.00-18.00, w celu dokonania adnotacji o uczestnictwie w katechizacji szkolnej. Brak takiego wpisu w księgach parafialnych oznaczać będzie, że dana osoba nie uczestniczy w lekcjach religii, co będzie miało określone skutki przy zawieraniu sakramentu małżeństwa, bądź uzyskaniu zaświadczenia do bycia chrzestnym lub świadkiem bierzmowania.
  11. Dzisiaj koło kościoła odbywa się akcja poboru wymazu dla potencjalnego dawcy szpiku kostnego. Ten szpik potrzebny jest naszej parafiance, 38 letniej Ewelinie, pochodzącej z Muszynki. Procedura jest bezbolesna – wymaz jest pobierany z ust. Mogą w nim wziąć udział osoby od 18-55 roku życia. W miejscu poboru obecni są wolontariusze, którzy udzielać będą więcej informacji. Otwórzmy nasze serca i pomóżmy Ewelinie, tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje i nie boli! Może, kiedyś my, lub ktoś z naszych najbliższych będzie takiej pomocy potrzebował. Serdecznie zachęcam. Sam pobór szpiku również nie jest to procedura nadzwyczajna – jak wiele osób myśli, że szpik pobierany jest z kręgosłupa, co dość często błędnie jest rozpowszechniane. Najlepiej zapytajmy wolontariuszy oni na wszystkie pytanie chętnie odpowiedzą.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Kamil Szczepaniec, zam. Tylicz i Paulina Marszalik, zam. Tarnów (zap.II)