XIX Niedziela Zwykła, 11.08.2024r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną w naszym sanktuarium odmawiany jest różaniec.
  2. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. W tym dniu, jak w każdą niedzielę. Będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Z racji uroczystości nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w tym dniu.
  5. W sobotę wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  6. Przypominam, że o godzinie 14.00 odbędzie się przedstawienie inspirowane prawdziwą historią Andrzeja Garbery i Reny Kornraich. Grupa parafian zaprasza.
  7. Informacja o pakowaniu bagaży dla pielgrzymów z grupy 23. Bagaże będzie można zapakować na bagażówkę w piątek 16.08 w następujących miejscach: Stary Sącz: Ołtarz Papieski (godz. 14.00-15.00); Piwniczna-Zdrój: parking przy szkole (godz. 15.30-16,00); Muszyna: parking przy Ogrodach Biblijnych (godz. 16.45-17.15); Krynica-Zdrój: ul. Czarny Potok, pętla autobusowa (godz. 17.30-18.30)
  8. Radni oraz sołtys zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się 17.08 o godzinie 17.00 na stadionie sportowym w Tyliczu.
  9. 28 lipca OSP Tylicz prowadziła zbiórkę na zewnętrzny defibrylator. Łącznie uzbierano kwotę 10 518 zł. Defibrylator zostanie zamontowany na ścianie budynku remizy. Strażacy dziękują za każdą złotówkę, jednocześnie zapraszają na cykle nauki pierwszej pomocy. Najbliższe zajęcia odbędą się na festynie rodzinnym w Tyliczu 17.08.
  10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.