XIII Niedziela Zwykła, 30.06.2024r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną w naszym sanktuarium odmawiany jest różaniec.
  2. W miniony piątek i sobotę przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną połączoną z Uroczystością Odpustową w naszej parafii. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym za udział w spotkaniach z Księdzem Biskupem. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością te uroczystości. Dziękuję tym, którzy brali udział w procesji odpustowej: dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, osobom niosącym feretrony, DSM, LSO i wszystkim wiernym. Bóg zapłać!
  3. We wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.
  4. W środę święto Św. Tomasza, Apostoła.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  7. Przypominamy, że przez wszystkie niedziele wakacji msza św. popołudniowa będzie odprawiana w zabytkowym kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w trakcie mszy świętych. W Muszynce spowiedź w piątek przed mszą świętą.
  9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Szczególnie zapraszamy młodzież, która w piątek przyjęła Sakrament Bierzmowania i ich rodziców.
  10. Przez cały miesiąc lipiec po mszy św. popołudniowej odmawiać będziemy Litanię do Krwi Najświętszej.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  12. Można już zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25.08.2024 r. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, o terminie którego będziemy informować. Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób następna płaci 150 zł, a kolejne po 100 zł.
  13. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Anna Królikowska, zam. Tylicz i Grzegorz Duda, zam. Ochotnica Dolna (zap.II)