XII Niedziela Zwykła, 23.06.2024r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną w naszym sanktuarium odmawiany jest różaniec.
  2. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W piątek rozpocznie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna, której dokona Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Potrwa ona dwa dni – zakończy się sumą odpustową w sobotę…
  6. Porządek wizytacji umieszczony jest na stornie parafialnej
  7. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, to zarazem Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Kazania w tym dniu wygłosi i sumie odpustowej przewodniczyć będzie Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz. Msze św. w Tyliczu w tym dniu jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na sumę odpustową wraz z procesją o godz. 11.15. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, osoby niosące feretrony, DSM, LSO i wszystkich wiernych. W Muszynce msza św. z racji wizytacji w dzień odpustu o godz. 10.00.
  8. W Uroczystość Odpustową i wszystkie niedziele wakacji msza św. popołudniowa będzie odprawiana w zabytkowym kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  9. Jutro odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem uczniów klasy VII. Odbędzie się on o godz. 16.30 w sali teatralnej na plebanii. W egzaminie obowiązkowo powinien wziąć udział jeden rodzic.
  10. Ks. Patryk z racji odpustu i zbliżającego się I piątku uda się do chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00.
  11. Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w czwartek o godz. 10.00.
  12. W imieniu swoim i Ks. Romana składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne złożone w ubiegłą niedzielę. Kwota jaką zebrał Ks. Roman to 18.103 zł, 100$, 20 Euro i 50 Centów, (gdzie cotygodniowa składka niedzielna to ok. 3500 zł). Natomiast Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii przekazało naszemu Rodakowi kwotę w wysokości 10.400 zł – ze sprzedaży ciast. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać.
  13. Bardzo serdecznie dziękuję członkiniom Róż Różańcowych i młodzieży, ze szkolnego wolontariatu za prace przy porządkowaniu kostki wokół kościoła, plebanii i przy plewieniu krzewów na dróżkach Maryjnych. Serdeczne Bóg zapłać.
  14. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Anna Królikowska, zam. Tylicz i Grzegorz Duda, zam. Ochotnica Dolna (zap.I)