- Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się je przeżyć jak najowocniej, uczestnicząc w naukach i nabożeństwach rekolekcyjnych. Program rekolekcji znajduje się na stornie parafialnej i na ulotkach w przedsionku kościoła, które można zabrać ze sobą do domu. W środę na zakończenie rekolekcji, na wszystkich mszach św. zbierane będą ofiary, które przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Polecajmy Bogu osobę Księdza Piotra – naszego rekolekcjonisty – prosząc o siły i dary Ducha Św., a także o opiekę Matki Bożej Tylickiej.
- Dzisiaj w Tyliczu po mszy św. o godz. 11.15 nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. Proszę by na tę naukę stanową przyszła również młodzież klas VII i VIII.
- Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.30. W Muszynce Gorzkie Żale dziś o godz.15.00, a po nich nauka stanowa dla małżonków z Muszynki.
- W czasie trwania rekolekcji msze święte poranne o godz. 7.30.
- W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00. Również w niedzielę w naszym sanktuarium Droga Krzyżowa o godz. 10.45.
- Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Składka w przyszłą niedzielę na WSD w Tarnowie – jako jałmużna wielkopostna. Procesja i poświęcenie palm na mszy św. o godz. 11.15. Zachęcamy do wykonania palm własnoręcznie – wszystkie dzieci, które przyniosą palmy otrzymają słodki upominek, a najładniejsze – samodzielnie wykonane – nagrodzimy.
- W Niedzielę Palmową zapraszamy wszystkich na Parafialną Drogę Krzyżową. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 przy cerkwi na cmentarzu. Bardzo gorąco zapraszam wszystkich parafian.
- W zakrystii nie ma już ani baranków wielkanocnych, ani paschalików.
- Wczoraj ks. Patryk odwiedził chorych z racji I piątku. Gdyby ktoś z osób, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki, chciał skorzystać z sakramentu pokuty z racji świąt, to prosimy zgłosić te osoby w zakrystii w trakcie trwania rekolekcji. Zaś osoby starsze, które mają na tyle sił, by przybyć do kościoła zapraszamy jutro na godz. 14.00 – będzie specjalne nabożeństwo dla tych osób i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- W piątek (11.04) tradycyjnie w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy - Zdroju o godz. 18.00 Mszą Świętą rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy przez stronę internetową: www.edk.org.pl. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
- Koło Gospodyń Wiejskich organizuje wyjazd do kina do Krynicy na film pt. „21.37”.
Wyjazd w czwartek o godz. 18.30 z Rynku. Cena za bilet ulgowy 18.00 zł i nor,alny 24 zł. Zapisy w bibliotece w Wiejskim Domu Kultury.
- Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
- Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Sabina Czop; zam. Tylicz i Krystian Matuła; zam. Polany (zap.III)
Sebastian Krok; zam. Muszynka i Dominika Psonak; zam. Jastrzębik (zap.III)
Kinga Smoleń; zam. Tylicz i Patryk Ogorzały, zam. Mochnaczka Wyżna (zap.II)
Program Rekolekcji Wielkopostnych
Parafia Tylicz 06 - 09.04.2025 r.
Niedziela 06.09.2025 r.
7.00 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
9.00 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
10.00 – Msza św. i nauka ogólna w Muszynce
11.15 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
Po Mszy św. - Nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej
15.00 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Muszynce
Nauka stanowa dla małżeństw z Muszynki
17.30 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Tyliczu
18.30 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
Poniedziałek 07.04.2025 r.
7.30 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
9.00 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów klasy V – VIII w Tyliczu
10.00 – Konferencja dla dzieci z klas 0-3 w Muszynce
11.00 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów klas I – IV w Tyliczu
14.00 – Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych
17.00 – Msza św. i nauka ogólna w Muszynce
18.00 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
19.00 – Nauka stanowa dla małżonków w Tyliczu
Wtorek 08.04.2025 r. Dzień Spowiedzi
7.30 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
10.00 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów klas IV – VIII
11.00 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów klas I – III
17.00 – Msza św. i nauka ogólna w Muszynce
18.00 – Msza św. i nauka ogólna w Tyliczu
Spowiedź: 8.30-10.00 15.30-16.30 Muszynka: 14.30-15.30
10.30-12.00 17.00-18.00 16.00-17.00
Środa 09.04.2025 r.
7.30 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Rekolekcji w Tyliczu
9.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Rekolekcji dla klas V – VIII Szkoły Podstaw. w Tyliczu
10.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Rekolekcji dla uczniów szkoły w Muszynce
11.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Rekolekcji dla klas I – IV Szk. Podst. w Tyliczu
17.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Rekolekcji w Muszynce
18.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie Rekolekcji w Tyliczu