Uroczystość Trójcy Świętej, 26.05.2024r.

1. Świętujemy dzisiaj największą tajemnicę naszej wiary. Oddajemy cześć Bogu w Trzech osobach: Bogu Ojcu za Dzieło Stworzenia, Synowi Bożemu za Dzieło Odkupienia i Duchowi Świętemu za Dzieło Uświęcenia.
  2. Nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. W Muszynce dodatkowa msza św. w środę i nabożeństwo majowe o 16.30.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Muszynki, gdzie tradycyjnie msza św. w tym dniu będzie o godz. 7.45. O godz. 11.15 msza św. połączona z procesją do czterech ołtarzy wokół Rynku. Prosimy, jak co roku, o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. O przygotowanie jednego z ołtarzy prosimy mieszkańców Muszynki. Zapraszamy Strażaków z Tylicza i Muszynki, osoby do niesienia feretronów i chorągwi, również dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, ministrantów, lektorów, DSM. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne. Przez całą oktawę procesje po mszy świętej wieczornej, natomiast w niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.15.
  4. Próby procesyjnego sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała dla dziewczynek z klasy drugiej, pierwszej i starszych dziewczynek z przedszkola odbędą się przy kościele we wtorek i środę o godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Ze względu na oktawę Uroczystości Bożego Ciała – nie będzie procesji różańcowej tylko procesja Eucharystyczna. Różaniec odmówimy przed mszą świętą, tak jak w pozostałe dni tygodnia.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00.
  7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich planuje w niedzielę 9 czerwca br. sprzedaż ciast z wypieków domowych. Zebrane z tej akcji pieniądze przeznaczone będą na misje dla Ks. Romana. Jeśli osoby z poza Stowarzyszenia byłyby chętne przekazać na tę akcję swoje wypieki proszone są o kontakt z Anną Mitka lub z innymi członkami Stowarzyszenia.
  8. Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu uczestników pielgrzymki do Włoch, które odbędzie się o godz. 17.00 w sali teatralnej na plebanii. Przypominamy o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, z którym udamy się na pielgrzymkę (dowód osobisty lub paszport), długopisu i zaliczki w wysokości 1220 zł.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego