POMOC DLA POWODZIAN W POLSCE!

W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo – zachodnią część Polski, w najbliższą niedzielę – 22 IX 2024 roku – odbędzie się ZBIÓRKA PIENIĘŻNA na pomoc poszkodowanym, a NIE jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

2. Nasza Parafia razem z Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się także w ogólnopolską akcję PACZKA DLA POWODZIAN. W związku z tym zachęcamy naszych Parafian do pomocy w formie przygotowania gotowych paczek z różnorodnymi produktami. Paczka może być przygotowana przez indywidualną osobę, rodzinę lub grupę osób (na wzór organizowanej dwa lata temu Paczki dla Ukrainy).

Produkty, których LISTĘ znajdziemy poniżej, najlepiej pakować do kartonów po bananach (są sprawdzone przy większym transporcie). Parafia aktualnie stara się o zorganizowanie większej ilości takich kartonów aby służyć nimi Parafianom zdecydowanym na przygotowanie paczki. Kartony takie będą do odebrania od niedzieli 22 września br. Zakupu produktów można jednak dokonywać już teraz. O terminie i miejscu znoszenia przygotowanych paczek poinformujemy w niedzielę.

LINK DO LISTY PRODUKTÓW: